Jokić poludeo zbog odluke sudija: Srbin ne može sve sam

Košarkaši Denver Nagetsa doživeli su neočekivni debakl protiv Sakramento Kings pošto su poraženi sa 135:106. Čini se da je na rezultat uticalo to što su igrali dve utakmice zaredom bez dana pauze, ali i to što je drugi najbolji igrač ekipe, Džamal Marej, imao problema sa stomačnim virusom.

Nikola Jokić je bio ubedljivo najbolji u Denveru sa 23 poena, 8 skokova i 7 asistencija, ali niko drugi nije bio na visini zadatka.

Još jednom Jokić je poludeo zbog suđenja, sada na sudiju Daniku Mošer, zbog nedosuđenog faula, pa je dobio i tehničku.

U Denveru je Eron Gordon stigao do 14 poena, Kristijan Braun do 13, Marej je imao 12 poena.

Malik Monk je predvodio Kingse sa 23 poena, Kigan Marej je dodao 17, kao i Domantas Sabonis uz 17 skokova i 10 asistencija.

Denver je imao 35:26 u prvoj četvrtini, ali od tog momenta sve je krenulo po zlu.

Sakramento se brzo vratio, odmah došao do prednosti početkom druge deonice i do poluvremena je imao +10.

Ta prednost je samo rasla, a u četvrtoj četvrtini je dostigla čak +32. Izostanak Majkla Portera Džuniora mogao se primetiti i to je sigurno jedan od razloga za ovakav rezultat.

Denver je i pored toga na četvrtom mestu sa učinkom od 36 pobeda i 17 poraza, dok su Kingsi sedmi na Zapadu uz skor 30-21.