Partizan ako ne prođe prvu fazu, ostaje u Evropi
Crno-belima zagarantovano šest utakmica u najjačem EHF takmičenju. Žreb je u petak (11.00) u Beču. Srpski šampion u najslabijem šeširu. Partizan je u Ligi šampiona posle 13 godina, a Beograd će posle 15 da gleda rukometni krem sveta. Žreb je na programu u petak (11.00) u Beču. Crno-beli s nestrpljenjem očekuju tri kluba protiv kojih će se u septembru i oktobru boriti u proširenoj evropskoj eliti sa 24 kluba, umesto dosadašnjih 16. Iako je elita proširena, timovi neće igrati veći broj utakmica, već maksimalno 14 pre četvrtfinala. Takođe, neće biti plej-ofa kao do sada, već će prva nokaut faza krenuti od četvrtfinala. Partizan je već napravio tim za narednu sezonu sa španskim stručnjakom Raulom Gonzalesom na klupi, ali i po budžetu i po kvalitetu crno-beli spadaju u donji dom. Ipak, klubovi kao što su Kriens Lucern, Kristijanštad, Celje, Vardar, pa i Zagreb, Dinamo Bukurešt, Kolstad, Svendborg, Porto... nisu oni protiv kojih ne može da se igra ravnopravno, pa i da se uzme koji bod. ...