Najbolji je, najmoćniji je: Novak je u osmini finala Australian opena

Novak Đoković je slavio na jubilarnom 100. nastupu u Australiji i srušio je Tomasa Martina Ečeverija sa 6:3, 6:3, 7:6(2) za plasman u osminu finala Australijan opena.

Novak će u sledećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Adrijena Manarina i Bena Šeltona koji su meč odveli u peti set.

Novak sada ima 92 pobede u Australiji i samo osam poraza, aktuelni je šampion i napada 11. titulu ove sezone.

Bilo je ovo najbolje i najmoćnije izdanje Đokovića u Melburnu ove godine. Prva dva seta je dobio rutinski i potpuno je kontrolisao sve što se dešavalo na terenu.

U trećem setu je Novak preko taj-brejka stigao do pobede, imao je čiste udarce, servirao odlično i stigao do ubedljivog trijumfa.

Po prvi put ove godine Đoković nije izgubio nijedan set i to je obrazac koji mu se često dešavao u Melburnu prethodnih godina.